Yazar Eylem Tok ve oğlu için “Kırmızı Bülten” çıkarılıyor | Bakan Tunç: Mısır’la irtibat halindeyiz

İstanbul’da emniyet şeridinde arızalı araçlarını kontrol eden gruba çarpan 16 yaşındaki sürücünün ve annesi Eylem Tok’un Mısır’a kaçtığı ortaya çıktı.

Mısır adli makamlarıyla irtibat halinde olduklarını açıklayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Hemen Cumhuriyet Başsavcılığımız olayın ilk anından itibaren soruşturmayı başlatmıştı. Ve kişinin yakalanması için yakalama kararı çıkarıldı. Ve Mısır adli makamlarından iadesini talep edecek olan süreci başlattık. Bir kırmızı bülten çıkarıyoruz. Bu konudaki süreç başladı. Tabii Mısır ile adli yardımlaşma anlaşmamız da var. Suçluların iadesine ilişkin. Bu konuya ilişkin süreci yakınen takip ediyoruz.” dedi.

16 yaşındaki T.C.’yi Mısır’a kaçıran anne Eylem Tok hakkında da soruşturma açılacağını söyleyen Bakan Tunç, “Tabi ki burada özellikle o çocuğu kaçıran annesi bakımından da bir soruşturma söz konusu. Onunla ilgili de yine onunla beraber yurt dışına giden annesi de suçluyu kayırma suçu var Türk Ceza Kanunu’nda o anlamda onunla ilgili de süreç başladı.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x